سوالات متداول

انتخاب و جستجوی هتل

جواب

در صفحه اول سایت در کادر جستجو، هتل مورد نظرتان را تایپ کرده و تعداد شب و تاریخ اقامتتان را مشخص کنید.
پس از زدن دکمه جستجو در صفحه جدیدی که برایتان باز می‌شود می‌توانید مشخصات هتل مثل تصاویر، توضیحات، امکانات و موقعیت آن را ببینید. در این صفحه هم چنین در گوشه سمت راست هتل‌های دیگری از مقصد نمایش داده می‌شود که می‌توانید شرایط و ویژگی‌های آن را باهم مقایسه کنید.
برای مشاهده مشخصات و اطلاعات هر کدام از هتل‌ها بر روی هتل مد نظر کلیک کنید تا وارد صفحه خود هتل شوید. در این صفحه می‌توانید موقعیت هتل، امکانات و خدمات و تصاویر هتل را مشاهده کنید.
در کادر انتخاب اتاق، نوع اتاق‌ها و قیمت آن‌ها ذکر شده است. قیمت‌های مشخص شده مطابق با قیمت‌های اصلی هتل است و نه تنها هیچ کارمزد و وجه اضافه‌ای از شما برای رزرو گرفته نمی شود بلکه برای رضایت بیشتر شما تخفیف‌هایی زیادی نیز در نظر گرفته شده است. اگر به صفحه هتل‌ها مراجعه کنید می‌بینید که معمولاً قیمت اصلی هتل خط خورده و به جای آن قیمت دیگری را با تخفیف نمایش می‌دهد. قیمتی که شما آن را برای رزرو هتلتان پرداخت می‌کنید.
ناگفته نماند که در پایین صفحه اول لینک راهنمای تصویری رزرو آورده شده است که با مطالعه آن می‌توانید به راحتی هتلتان را رزرو کنید.

جواب

تمام اطلاعات مربوط به هر هتل از طرف خود هتل اعلام شده است. این اطلاعات توسط کارشناسان، مورد بررسی قرار می‌گیرد و بعد از تأیید صحت و سقم آن در سایت گذاشته می‌شود.

رزرو

جواب

یکی از دلایل زیر می‌تواند جواب این سؤال شما باشد:

  • هتل در حال مذاکره برای قرارداد تور است و با اینکه هتل خالی است درخواست‌های رزرو را تا زمان قطعی شدن تور تائید نمی‌کند.
  • ساعات یا دقایقی قبل از رزرو شما، ظرفیت تکمیل شده است.
  • رزرو شما با سایر رزروهای جدول رزرواسیون هتل مطابقت ندارد و احتمال تعویض اتاق یا خالی ماندن اتاق بین رزرو شما و سایرین وجود دارد. برای مثال تصور کنید شما از شنبه تا دوشنبه درخواست رزرو دارید و رزرو دیگری برای آن اتاق از سه شنبه تا جمعه وجود دارد. در اینجا بین رزرو شما و رزرو بعدی اتاق یک شب خالی و بلااستفاده می‌ماند و کسی برای آن درخواست رزرو ندارد. در اینجا رزرو شما از طرف هتل تأیید نمی‌شود.
  • رزرو شما در زمان پیک تعطیلات هتل است و هتل برای این ایام پکیج بندی خاص مانند سه شب یا چهار شب رزرو دارد.
  • موارد خاص امنیتی که از طرف هتل توضیحی برایش اعلام نمی‌شود؛ مانند هم زمانی با ورود افراد بلندپایه.
  • بروز خرابی در تأسیسات و سایر مشکلاتی که عموماً برای رزرو تاریخ‌های نزدیک اتفاق می‌افتد.
  • موارد دیگری که از کنترل مسئول پذیرش هتل خارج است.

جواب

امکان رزرو در هر لحظه از هر راهی وجود دارد اما در حال حاضر در ایران رزرو لحظه آخری (باقیمت بسیار پایین) برای هتل‌ها امکان‌پذیر نیست. شما به جای رزرو هتل به صورت لحظه آخری می‌توانید هتل را با تخفیفی قابل توجه از طریق وب سایت در هر زمانی رزرو کنید.

جواب

اینکه از طریق سایت هتلتان را رزرو کنید یا با تلفن، انتخاب با شماست. شما می‌توانید برای تماس مستقیم با این گروه هتل ها با یکی از شماره تلفن‌هایی که در صفحه تماس با ما آمده است تلفنی هتلتان را رزرو کنید؛ اما پیشنهاد می‌کنیم که درخواست رزروتان را از وب سایت انجام دهید. چون با این روش ضمن اینکه با سرعت بیشتر و در زمان کمتری رزروتان انجام می‌شود، به جمع مشتریان خاص گروه هتل های سامیتا نیز اضافه می‌شوید.

جواب

زمانی که از طریق دکمه ورود، در بالای صفحه سایت وارد سایت شدید، در قسمت حساب کاربری من، در لیست کلیه رزروها، وضعیت همه رزروهایتان قابل مشاهده است. در این قسمت می توانید واچر رزروهایی که قطعی شده است را ببینید و یا چاپ کنید.

جواب

جواب این سؤال نیز در قسمت حساب کاربری شماست. در این قسمت می‌توانید رزروهای خود را مشاهده کنید و با کلیک بر روی قسمت "واچر" تأییدیه خود را بردارید.

جواب

بعد از ورود به سایت در قسمت حساب کاربری من، می‌توانید مراحل رزروهای خود را مشاهده کنید. در هر مرحله از رزروتان منتظر دریافت پیامک و ایمیل از طرف ما باشید.

جواب

در مرحله ثبت درخواست، در قسمت توضیحات، درخواست‌ها و انتظاراتتان از هتل را ثبت کنید. اگر هتل، درخواست شما را تائید کرد، موضوع در واچر شما ثبت می‌شود.
در صورتی که تأییدیه درخواست شما ذکر شده باشد خواسته شما در هتل عملی می‌شود؛ اما اگر درخواست شما، در تأییدیه ذکر نشده بود می‌توانید به صورت تلفنی از خدمات پشتیبانی وب موضوع را پیگیری کرده و درخواست کنید تا در تأییدیه شما ذکر شود.

جواب

بله. در مراحل رزرو می‌توانید درخواست رزرو چند اتاق را داشته باشید.

جواب

شما می‌توانید برای فرد یا افراد دیگری رزرو بگیرید اما در قسمت نام مسافر حتماً باید نام و مشخصات مسافر وارد شود.

جواب

این امکان در فصل‌ها و ماه‌های شلوغ و پرمسافر مثل شهریور و نوروز وجود ندارد؛ اما در زمان‌های دیگر درخواست خود را برای لیست انتظار ثبت کنید تا کارشناسان فروش با شما تماس بگیرند.

جواب

برای تماس تلفنی، به صفحه تماس با ما مراجعه کنید. شما می‌توانید از طریق شماره‌های ذکر شده در این صفحه با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

جواب

این کار را می‌توانید با تماس با کارشناسان فروش انجام دهید.

جواب

در قسمت پایین وب سایت هتل های نزدیک مکانهای مهم آمده است. ضمن اینکه در صفحه هر هتل موقعیت آن بر روی نقشه مشخص شده است.

جواب

رزروها از طریق این سامانه به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و شماره تماس و یا پست الکترونیکی هیچ هتلی در گروه هتل های سامیتا ارائه نشده است؛ بنابراین اگر قصد دارید به طور مستقیم با هتل مکاتبه یا تماس داشته باشید باید از روش‌های دیگری استفاده کنید.

قوانین هتل

جواب

اطلاعات آدرس، نقشه و موقعیت جغرافیایی هتل بر روی تأییدیه رزرو شما یا همان واچر قید شده است. علاوه بر این شما می‌توانید اپلیکیشن موبایل سامیتا را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید تا راهنمای شما هم در رسیدن به هتل و هم برای پیدا کردن همه مکان‌های دیدنی مقصدتان در سفر باشد.